ÇOMÜ, iletişimde birinci

Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan ilk ve tek bağımsız araştırma laboratuvarı ÜniAr’ın yaptığı çalışma kapsamında iletişim alanında ÇOMÜ İletişim Fakültesi’nin birinciliği elde etmesi sevinçle karşılandı.

ÇOMÜ, iletişimde birinci

Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan ilk ve tek bağımsız araştırma laboratuvarı ÜniAr’ın yaptığı çalışma kapsamında iletişim alanında ÇOMÜ İletişim Fakültesi’nin birinciliği elde etmesi sevinçle karşılandı.

01 Mart 2018 Perşembe 14:29
ÇOMÜ, iletişimde birinci

108 devlet üniversitesinin akademisyenlerinin dahil edildiği Akademik Performans Raporuna göre İletişim Fakülteleri arasında ÇOMÜ İletişim Fakültesi akademisyenleri çalışmaları ile birinci sırada yer alarak birçok köklü iletişim fakültesinin önüne geçti. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, elde edilen başarının mutluluk verici olduğunu belirterek; “108 devlet üniversitesi arasında 55 iletişim fakültesi var. Bu çalışmada ise 31 iletişim fakültesi yer alıyor. Fakültemizde 12 öğretim üyesi bir aradayız. Sayıca diğer iletişim fakültelerine baktığımız zaman akademik personel olarak biraz azız. Buna rağmen elde edilen performans bizleri mutlu ediyor. Bu başarının bir başka anlamı da fakültemizde akademisyenlerin el ele vererek güzel şeyleri başarabildiğini ve başarılabileceğini göstermesidir. Zannediyorum destek çıkıldığında çok daha güzel şeyler yapılabilecektir. Hedefimiz fakültemizi daha ileriye götürecek projeler yapılması. Bizlere düşen, bu konuda çalışan akademisyen arkadaşlarımızı desteklemek, katkılar sağlamaktır” dedi.

Önal; “Birinciliği önümüzdeki yıl da koruyacağız”

Birinciliği önümüzdeki yıl da koruyacaklarını ifade eden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Önal; “Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu başarı bize sayısal çokluğun her zaman başarının göstergesi olmadığını gösterdi. Bu anlamda nitelik belirleyici diye düşünüyorum. İş yükümüz fazla ancak bu iş yüküne rağmen nitelikli bir çalışma yapılıyor ki bu başarılı sonucu alıyoruz. Ayrıca destek çok önemli. Dekanımızdan ve üst yönetimimizden tüm desteği alıyoruz. Bu teşviğin ayrıca ikinci bir kez teşvik yarattığını da eklemek istiyorum. Önümüzdeki yıl için daha iyisini yapabilmek adına hepimizde başka türlü bir motivasyon oluşmasını sağladı. İnanıyorum ki birinciliği önümüzdeki yıl da koruyacağız” diye konuştu. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Birol Akgül, ekip halinde uyumlu bir çalışma ve iyi koordinasyon ile başarıya ulaşılabildiğini belirterek, “Bu bağlamda başta Dekanım Prof. Dr. İsmail Tarhan’ı ve tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Fakülte olarak bundan sonraki çalışmalarımızla da birinciliğe daima aday olacağız” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
Comu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol