ÇTB çocukların hayallerini gerçekleştirdi

Çanakkale Ticaret Borsası destek verdiği Uluslararası Havacılık Festivali 'Troy Air Fest’te Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu öğrencilerini uçurarak çocukların hayallerini gerçekleştirdi.

ÇTB çocukların hayallerini gerçekleştirdi

Çanakkale Ticaret Borsası destek verdiği Uluslararası Havacılık Festivali 'Troy Air Fest’te Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu öğrencilerini uçurarak çocukların hayallerini gerçekleştirdi.

22 Ağustos 2017 Salı 18:37
ÇTB çocukların hayallerini gerçekleştirdi

Lapseki İlçesine bağlı Umurbey Belde Belediyesi ve Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Havacılık Festivali 'Troy Air Fest', 17-20 Ağustos tarihleri arasında yapıldı.Yurtdışından 7 uçağın katıldığı festivalde yaklaşık 250 çocuk, 4 gün boyunca 20-25 dakikalık ringle savaş alanlarını ve şehitlikleri havadan görme imkânına erişti. Festivalde ayrıca Kıraç, Teoman, Beyza Durmaz ve Romen sanatçı İnna, DJ Vanessa Moreno, gibi ünlü isimler konser verdi.Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen gerçekleşen organizasyon ile ilgili olarak öncelikle Uluslararası Havacılık Festivali 'Troy Air Fest'in ilimizde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Umurbey Belde Belediyesi ve Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği başta olmak üzere Festival’in düzenlenmesinde emeği olan ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak eğitime her zaman destek verdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Üzen; “2000 yılında hizmete açtığımız Çanakkale Ticaret Borsası ilkokulumuzda okuyan öğrencilerimizi Festival kapsamında uçurarak çocuklarımızın hayallerine dokunduk. Çocuklarımızın havacılıkla tanışmasına vesile olduk. Bu sayede edindikleri canlı tecrübe ile ileriki öğrenim hayatlarında branş seçimleri için sağlıklı kararlar vereceklerine inanıyoruz. Ayrıca ülkemiz iş dünyasının en önemli kurumu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 81 ilde okul yapma hedeflerinin yeni bir halkasını oluşturan ve İlimiz için çok önemli bir kazanım olan Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi’nin resmi açılışını önümüzdeki günlerde TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleri ile Çanakkale ili Odaları ve Borsaları olarak hep birlikte gerçekleştirerek, eğitime Birliğimiz önderliğinde bir katkı daha sağlamış olacağız. ”dedi.

Başkan Üzen ayrıca Çanakkale Ticaret Borsasının eğitime sürdürülebilir katkı vizyonu ile 1991 yılından itibaren Üniversitede okuyan muhtaç öğrencilere burs verdiğini ve her yıl TOBB işbirliği ile ilimizdeki ve bölgemizdeki okullara eğitim yardımında bulunduğunu belirterek; “Bizler Ticaret Borsası Meclisi olarak biliyoruz ki milletlerin en önemli yatırımı, en değerli yatırımı, en büyük kazancı insana yapılan yatırımdır. Gelecek nesillere yapılan yatırımdır. Eğitime, öğretime yapılan yatırımdır. Bu nedenle bizler Birliğimiz önderliğinde her zaman eğitime destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol