GESTAŞ gemileri yeni renkleriyle Çanakkale’de

GESTAŞ filosundaki Ro-Ro tipi gemi olan Gökçeada 1 gemisi, yeni renkleriyle Çanakkale’ye geri döndü.

GESTAŞ gemileri yeni renkleriyle Çanakkale’de

GESTAŞ filosundaki Ro-Ro tipi gemi olan Gökçeada 1 gemisi, yeni renkleriyle Çanakkale’ye geri döndü.

07 Ocak 2021 Perşembe 10:35
GESTAŞ gemileri yeni renkleriyle Çanakkale’de

2020 yılının son aylarına doğru başlayan tersane programı doğrultusunda; filomuzdaki 4. geminin de bakım/tutum çalışmaları tamamlandı. 2008 yılından beri şirketimiz filosunda yer alan Gökçeada 1 gemisindeki en belirgin değişiklik, yeni renkleri oldu. Filomuzdaki diğer gemiler gibi kurumsal renklere bürünen Gökçeada 1 gemisinin, beyaz gövdesi üzerinde gökkuşağı renklerini temsil eden farklı renklerde çizgiler yer alıyor.

Yolcuların emniyeti ön planda

İki hafta süreyle Yalova’da tersanede kalan Gökçeada 1 gemisinde, yenilenen dış yüzü dışında emniyetli ve konforlu seyir için bir takım iyileştirmeler gerçekleştirildi. Tüm teknik aksamlar bakımdan geçerken ana makine ve jeneratörlerinin onarımları ve kontrolleri yapıldı. Kondisyonu düşen kısımların sac değişimleri yapılırken araç ve yolcu güvertede epoksi boya uygulaması gerçekleştirildi. Yolcu güvenliği açısından kayma vakalarını önlemek amacıyla zeminde ve merdiven gibi yolcuların sıklıkla kullandığı alanlarda kaymaz sac uygulamaları yapıldı. Yolcu ve yaşam mahallerindeki koltuklar ve tüm gereçlerin eksiklikleri giderildi, tam randımanlı çalışır hale getirildi. Elektrik panoları ve sistemleri, pervane bakım ve testleri standartlara uygun şekilde gerçekleştirildi.

Salon camları yenileriyle değişti

Gemi üzerindeki yenilemeler, yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilirken; yolcuların en çok değişiklik istediği konu, zamanla görüşü azalan yolcu salonu camlarıydı. Yolcularımızın talebi doğrultusunda yolcu salonu camları tamamen yenileriyle değişti. Zamanla iki cam arasına deniz suyu kaçmasına engel olmak amacıyla farklı bir cam tipi kullanıldı. Yine yolcularımızın beklentileri doğrultusunda; özellikle yaz aylarında dış alanda daha rahat bir yolculuk edebilmeleri ve daha geniş alan kullanabilmeleri adına, açık yolcu güverte alanları genişletildi. Dış aydınlatmalar led aydınlatmalarla değiştirildi. 

Çocuklar için daha yeni oyun salonu

Gökçeada-Kabatepe hattında sefer yapan gemimizin bir sefer süresi, yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor. Bu da yolcularımızın, gemi üzerinde ciddi bir zaman geçiriyor olması anlamına gelmekte. Özellikle çocuk yolcularımızın keyifli bir yolculuk geçirmeleri amacıyla geçtiğimiz yıllarda gemimiz yolcu salonuna monte edilen çocuk oyun salonu, tamamen yenilendi, daha hijyenik ve çocuklarımız için daha kullanışlı bir hale getirildi.

Yolcu tuvaletleri elden geçirildi

Gemimizin yolcu tuvaletleri de bakım/tutum çalışmaları kapsamında elden geçirildi. Tuvalet kapı kasaları değişirken zemin fayanslarıyla da tamamen yenilendi. Tüm tuvaletlere daha hijyenik paslanmaz sıvı sabunluklar monte edildi. Zarar gören lavabo, musluk ve klozetler yenileriyle değiştirildi. Baştan aşağı yenilenen Gökçeada 1 gemimiz, Kabatepe-Gökçeada seferlerine önümüzdeki hafta içerisinde yeniden başlayacak.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol