GESTAŞ yeni gemisini alıyor

Gestaş kendi öz kaynaklarıyla 7. gemiyi Çanakkale’ye kazandırdı.

GESTAŞ yeni gemisini alıyor

Gestaş kendi öz kaynaklarıyla 7. gemiyi Çanakkale’ye kazandırdı.

17 Şubat 2021 Çarşamba 14:04
GESTAŞ yeni gemisini alıyor

Gestaş’tan yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere, GESTAŞ Deniz Ulaşım olarak 2020 yılı içerisinde 3’ü filomuzda kiralık olarak bulunan toplam 6 gemiyi satın alarak şirketimiz bünyesine katmıştık. 550 bin Çanakkalelinin şirketi olan GESTAŞ’ı, kendi gemileri olan güçlü bir şirket haline getirmeyi amaçlayan yönetimimiz, 2020 yılında başlanan bu büyüme hamlelerini, 2021 yılının ilk aylarında da sürdürüyor. 11 yıldır filomuzda kiralık olarak hizmet veren Avşa Adası gemisi, bundan böyle GESTAŞ’ın öz malı olarak hizmet vermeye devam edecek. Böylelikle 2020 yılı başından buyana GESTAŞ’ın kendi öz kaynaklarıyla satın aldığı gemi sayısı 7’ye yükseldi. Avşa Adası gemisinin satışı için Ocak ayında gerçekleşen ihaleye katılan şirketimiz, Avşa Adası gemisinin yeni sahibi oldu. Böylelikle Genel Müdürümüz Mahir Sevinç yönetiminde şirketimiz, 2020 yılı başından buyana toplamda 7 gemiyi öz kaynaklarıyla bünyesine katmış bulundu.” dendi.

Gestaş Genel Müdürü Mahir Sevinç, gemi satın almalarıyla şirketin gemi satın alma kararlarını verirken iki metot izlediklerinin üzerinde durmuştu. Bunlardan biri de finansal havuzdaki ciro, karımızı içeride tutacak, giderleri azaltacak adımlardı. Şirketin, daha önceki satın alma örneklerinde olduğu gibi, filosunda kiralık olarak hizmet veren bir gemiyi daha satın alma yöntemiyle bünyesine kattı. 

Şirkete ait gemi sayısı 6’dan 13’e yükseldi

2020 yılı içerisindeki tüm gemi satın almalarını kredi kullanmadan kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştiren GESTAŞ, Avşa Adası’nı da yine aynı şekilde hiç kredi kullanmadan satın aldı. 6’sı 2020 yılı içerisinde olmak üzere toplamda gerçekleştirilen 7 gemi satın almasıyla, GESTAŞ’ın kendisine ait gemi sayısı 6’dan 13’e yükseldi. Şirketin, 8’i kiralık olmak üzere 21 gemiyle Çanakkale Boğazı, Güney Marmara Hattı, Gökçeada ve Bozcaada’da hizmet vermeye devam ediyor. 

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
çanakkaleGestaşFeribot
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol