Hüseyin Karabulut’tan nezaket ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanlığı Mahalli Sanatçısı Hüseyin Karabulut, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Hüseyin Karabulut’tan nezaket ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanlığı Mahalli Sanatçısı Hüseyin Karabulut, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

17 Ocak 2019 Perşembe 14:09
Hüseyin Karabulut’tan nezaket ziyareti

19-21 Kasım 2018 tarihinde Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ve Atatürk Kültür Merkezi Toplantı salonlarında gerçekleştirilen Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Halk Müziği Mahalli Sanatçıları ve Çalgı Yapımcıları Değerlendirme Kurulunun kararları sonucunda, Çanakkaleli Mahalli Sanatçı Hüseyin Karabulut “Sanatçı Tanıtma Kartı” almaya hak kazanmıştı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz; “Sanatçı Hüseyin Karabulut Kültür ve Turizm Bakanlığımızın 19-21 Kasım 2018 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Halk Müziği Mahalli Sanatçıları kurulunun kararları neticesinde Mahalli Sanatçı olmayı hak ederek sanatçı tanıtma kartını aldı. Dolayısıyla ben kendilerini hem ilimizi temsil ettikleri hem de ilimiz adına başarıya ulaşmalarından dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte etkinlik ve organizasyonlarda bir araya gelerek hem ilimiz hem ülkemiz adına güzel çalışmalar yapacağız. Başarılarından dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sanatçı tanıtma kartını Çanakkale adına almaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Mahalli Sanatçısı Hüseyin Karabulut ise; “Çanakkale’mize bu başarıyı armağan ediyorum. Çanakkale ilimizin kültür taşıyıcısı olarak bu kimliği almayı, Çanakkale Halkı adına onur duyuyorum. Kültür taşıyıcılığını da en iyi şekilde gerek sosyal ortamlarda gerekse okullarda anlatmayı hedefliyorum. Canlı dinletiler, canlı anlatımlarla Halk kültüründe Çanakkale’yi anlatmak, Troya’yı anlatmak bu konuda yazılı görselleri, yazılı dokümanları da İl Kültür Müdürlüğümüz nezaretinde ve Bakanlık arşivleme sistemine aktararak, bunu da bir onurla yapacağıma inanıyorum. Ayrıca derleme ve yaptığımız çalışmaları da İl Kültür Müdürlüğümüzün nezaretine sunarak buradaki değerlerimizi arşivlemek, Çanakkale’mizin değerlerini kayıt altına almayı amaç ediniyorum” diye konuştu. Ziyarette Çanakkale’nin kültürel ve sosyal değerleri konuşuldu.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol