Kepez’de soğuk duş etkisi

31 Mart seçimleri öncesi İYİ Parti Kepez Belde Başkanlığının toplu istifası, il yönetiminde soğuk duş etkisi yarattı.

Kepez’de soğuk duş etkisi

31 Mart seçimleri öncesi İYİ Parti Kepez Belde Başkanlığının toplu istifası, il yönetiminde soğuk duş etkisi yarattı.

13 Şubat 2019 Çarşamba 13:03
Kepez’de soğuk duş etkisi

Yapılan yazılı açıklamada, önce partinin Kepez Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ardından adaylığı geri çektirilen ve adaylık çalışmalarına bağımsız olarak devam eden Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram’a parti yönetimi tarafından destek olunmadığı gerekçesiyle toplu istifa kararı alındığı bildirildi. İYİ Parti Kepez Belde Başkanı Elif Sülün ve Yönetim Kurulu Üyeleri adına yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Bizler İYİ Parti Kepez Belde Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak, aşağıdaki yazılı gerekçeler nedeniyle halen yürüttüğümüz Yönetim Kurulu görevimizden istifa ettiğimizi kamuoyuna duyururuz. İstifa gerekçelerimizi aşağıda ve araçlığınızla milletimizle paylaşırız.

1. Partimizin Kepez Belediye Başkan Adayı olarak çalışmalara başlayan ve bağımsız olarak halen adaylık kampanyasını sürdüren akademisyen Gökhan Bayram’a parti üst yönetimi tarafından destek olunmaması

2. Belde Başkanlığı Yönetim Kurulu’nun aldığı kararın üst yönetimce dikkate alınmaması

3. İttifak çerçevesinde CHP Listesinden verilen meclis üyelikleri sıralamasında görüş alınmaması, il tarafından yapılan sıralamanın belde yönetiminin ve parti tabanının dilek ve taleplerini karşılamaması.

4. Tabanımızda son siyasi süreçte meydana gelen hadiselerden duyulan memnuniyetsizlik ve mutsuzluk.

Ayrıca bundan sonraki süreçte Kepez Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Gökhan Bayram’a destek vereceğimizi, Kepez’e ve ülkemize geçmişten bu yana çok sayıda hizmeti bulunan, akademisyen kimliği, gençliği, enerjisi ve projeleri ile Kepezliye en iyi hizmeti vereceğine inandığımızdan yapacağımızı bildiririz” ifadeleri kullanıldı.

Gelen istifaların ardından İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığından her hangi bir açıklama yapılmazken, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, istifa eden yönetimin Bağımsız Aday Gökhan Bayramı destekleyecekleri gelen bilgiler arasında yer aldı. Siyasi kulislerde ise İYİ Parti ve CHP İttifakının Kepez Beldesinde çatlaklara neden olduğu öne sürülürken, CHP Aday Birol Aslan konuya ilişkin açıklama yapmadı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol