Özel seferle hayata tutundular

Gökçeadalı iki hasta, gerçekleşen özel feribot seferiyle hızla anakaraya taşındı; müdahaleleri zamanında gerçekleşti.

Özel seferle hayata tutundular

Gökçeadalı iki hasta, gerçekleşen özel feribot seferiyle hızla anakaraya taşındı; müdahaleleri zamanında gerçekleşti.

03 Mart 2019 Pazar 16:43
Özel seferle hayata tutundular

Çanakkale’nin iki adasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ, ambulansla Çanakkale merkeze acil sevk edilmesi gereken iki hasta için özel sefer yaptı. Gökçeada’da yaşayan iki kişi, sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırılırken Gökçeada’da yapılan ilk kontrolleri sonrası bu iki hastanın acil olarak Çanakkale’ye sevki gerekti. Çanakkale’nin adaları Gökçeada ve Bozcaada’da deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ Deniz Ulaşım, saat 23.30 sıralarında Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevki için bilgi gelen iki hasta için sefer hazırlıklarına başladı ve 10 dakika içerisinde yapılan seferle, iki Gökçeadalı hasta, önce özel seferle Kabatepe’ye ardından yine Boğaz hattında da hızlı bir seferle Çanakkale İskelesi’ne ulaştırıldı. Hızlı bir şekilde gerçekleşen ada ve Boğaz seferinin ardından Çanakkale Devlet Hastanesi’ne ulaşan iki hastanın, zamanında hastaneye yetiştiği öğrenildi.

İki hastanın da durumu iyiye gidiyor

Gökçeadalı hastalardan birinin 15 yaşında olduğu, hastanın şeker komasına girdiği öğrenildi. Yoğun bakımda olduğu ancak durumunun iyiye gittiği bildirildi. 29 yaşında olan diğer hastanın ise epilepsi nöbeti geçirdiği, sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Bir yılda 92 özel sefer

2018 yılı içerisinde Bozcaada hattında 2, Gökçeada hattında 20 özel hasta seferi yapılırken Çanakkale Boğaz hattında 70 ambulans seferiyle sağlıkta önemli bir hizmet gerçekleştirilmişti. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, özel bir mesaj yayınlayarak ambulansların hastaneye ulaşımını hızlandıran GESTAŞ Deniz Ulaşım’a teşekkürlerini iletmişti.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
çanakkaleGökçeada
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol