banner59

Travel Turkey Fuarı’na Çanakkale damgası…

Dünya ve ülke turizminin İzmir’deki buluşması 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, Fuar İzmir’de 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen fuar, Partner İl Nevşehir ve Partner Ülke Ukrayna’nın geniş katılımları ile kapılarını açtı.

Travel Turkey Fuarı’na Çanakkale damgası…

Dünya ve ülke turizminin İzmir’deki buluşması 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, Fuar İzmir’de 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen fuar, Partner İl Nevşehir ve Partner Ülke Ukrayna’nın geniş katılımları ile kapılarını açtı.

07 Aralık 2017 Perşembe 17:51
Travel Turkey Fuarı’na Çanakkale damgası…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen fuar ve kongre açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve çok sayıda yabancı konuk katıldı. Bu yılki fuarda Çanakkale, 2018 Yılının “Troia Yılı” olması nedeniyle resmi “Tematik Partner” olarak konumlandırılmış durumda. 2018 Troia Yılı vurgusu fuarın girişinden itibaren önemli bir yer teşkil ediyor. Fuarın açılışında da bu kapsamda 2018 TroiaYılı ile ilgili bir tanıtım filmi yayımlandı. Çanakkale standında Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Rektör Yücel Acer, Vali Yrd. Turan Yılmaz, Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Ticaret Borsası Başkan yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yrd. İbrahim Gün, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, TURSAB Başkanı Turgay Kılıç, GMKA Koordinatörü Recai Başaran, Biga Ticaret Borsası, ÇATOD, Çanakkale Körfez BYK, ÇARO, ÇATUD, ÇAPAD gibi sivil toplum kuruluşlarının, yanı sıra resmi üst düzey idareciler gelen konuklara ev sahipliği yapıyor. B Holünde 312 metrekarelik stant alanı ile 11. Travel Turkey Turizm Fuarı’na katılan ve tüm zenginlikleri ile tanıtımı yapılan Çanakkale fuara damgasını vurdu. Turizm sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olarak nitelendirilen 34 ülke ve bin 200’den fazla firmanın yer aldığı fuarda Çanakkale Ticaret Borsası Çanakkale’nin markalarını, Çanakkale’nin gıda ve tarımsal ürünlerinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Çanakkale markaları ile yapılan yöresel lezzetler, yemekler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Profesyonel aşçılar derneği işbirliği ile hazırlanan Çanakkale 1915 Çorbası Çanakkale standına gelen konuklara ikram ediliyor.

Fuar ile ilgili değerlendirme yapan Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Salamon Halyo; “Valiliğimiz koordinasyonuyla tüm kurumlarımızın, tüm ilçelerimiz ile hep beraber temsil edildiği ve birlik ve beraberliğin vurgulandığı Travel Turkey Fuarı’nda ilimizin hem en güzel biçimde tanıtılmasını, hem de üst düzeyde temsil edilmesini önemsedik. Bu yılki fuarın en önemli özelliği Çanakkale’miz 2018 Yılının “Troia Yılı” olması nedeniyle fuarda resmi “Tematik Partneri” olarak konumlandırıldı. Bu kapsamda 2018 Troia Yılı vurgusu fuarın girişinden itibaren, fuar genelinde önemli bir yer teşkil etmekte. Turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Travel Turkey’de bizler Çanakkale Ticaret Borsası olarak Tarım ve Turizm sektörlerinin birlikte beraberce yürütülmesi ve tanıtılması gerektiğini düşünerek bu fuara çok önem verdik. Sn. Valimiz tarafından Borsamıza ilimizin tarım ve gıda ürünlerinin tanıtımı ve yöresel değerlerimizin sunumlarının yapılması görevi verildi. Bu kapsamda bizler ilimizin peynirini, peynir helvasını, tahin helvasını, domatesini, salçasını, zeytin ve zeytinyağını, sebze ve meyvesini balını, reçellerini, sardalyesini, Bayramiç elmasını, Bayramiç beyazını tanıtmak üzere hazırlıklarımızı yaptık. Tüm üyelerimizden katalog ve broşür topladık. Bütün bu çalışmalarımızı üyelerimiz ile birlikte ve Bayramiç Ziraat odamızla yürüttük. Ayrıca Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneğimiz ile işbirliği yaparak misafirlerimize Çanakkale 1915 çorbası ikramında bulunuyoruz. Biga Ticaret Borsası işbirliği ile, Biga peynir tatlısı, Biga lokumu gibi lezzetleri ikram etme fırsatı bulduk. Çanakkale’nin turizm değerleri yanında yöresel ürünlerimizi fuar süresince tanıtıyoruz. Çanakkale’nin Gastronomi Turizmi Potansiyelini orada en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. 3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi Travel Turkey İzmir ile eş zamanda, 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında fuarizmir’de düzenleniyor.  Bu organizasyonda fuara sinerji yarattı. Dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerine de Çanakkale standımızda Borsamız üyelerinin ürünlerini, Çanakkale markalarımızı tanıtma imkanı sağladı” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
FuarTurizmTravelturkey
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol