Özacar; “Ülkemizin, toplumun ve ailenin temel direği kadındır”

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Gelibolu Belediyesi olarak kadına yönelik konulara ve projelere hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi.

Özacar; “Ülkemizin, toplumun ve ailenin temel direği kadındır”

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Gelibolu Belediyesi olarak kadına yönelik konulara ve projelere hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi.

07 Mart 2018 Çarşamba 12:37
Özacar; “Ülkemizin, toplumun ve ailenin temel direği kadındır”

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, “Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği bir ülke hayaliyle Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, tüm dünyadaki kadınların, haklı çabalarının karşılık bulmasını temenni ettiğini, toplumların şekillenmesinde ve kalkınmasında kadınların emeğinin ve katkısının büyük olduğunu söyledi. Başkan Özacar yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kadınlarımızın yüzyıllardır yürüttüğü, haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete ve ayrımcı uygulamalara karşı özgürleşme ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin kutlandığı 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, öncelikle bu uğurda verilen mücadelede toplumsal yaşam ve çalışma yaşamındaki cinayetlerde yaşamlarını yitiren kadınlarımızı saygı ile anıyorum. Ülkemizin kurtuluşu ve yeniden kuruluşunda erkekler kadar kadınlarımızın da yadsınamaz emeği bulunmaktadır. Bu sebeple ulu önderimiz Atatürk ‘Dünyada hiçbir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim diyemez.’ ifadelerini kullanmıştır. Ülkemizin de, toplumunda ve ailenin de temel direği kadındır. Kadının yücelmesi, ülkenin yücelmesidir. Kadına kalkan her el aslında toplumun tamamına yapılmış bir saldırıdır. Çünkü hayatın her alanında sevgiyi, fedakarlığı ve duyarlılığı temsil eden kadınlar çağdaş toplumların da temel taşlarıdır. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması, onlara imkanlar verilmesi sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Bu sebeple Gelibolu Belediyesi olarak, kadınları desteklemek için var gücümüzle çabalıyoruz. Yerel yönetim anlayışımızda kadına yönelik konulara ve projelere hassasiyetle yaklaşıyoruz. Kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunabilir, pozitif ayrımcılığı en iyi şekilde uygulayabilirsek, özelde Gelibolu genelde Türkiye olarak o oranda güç kazanırız. Bu vesileyle, kahraman kadınlarımıza, Özgecan Arslan başta olmak üzere şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza Allah´tan rahmet diliyor, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum diliyorum. Kadının sadece bir gün değil, 365 gün yüceltildiği ve önündeki engellerin kaldırıldığı bir Türkiye özlemiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
MartGünü8Kasınlar
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol