Başkan Yavaş Çanakkale’ye aday adayı

AK Partili Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Başkan Yavaş Çanakkale’ye aday adayı

AK Partili Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

12 Kasım 2018 Pazartesi 19:13

Çanakkale’nin Lapseki İlçesine bağlı Umurbey Beldesi Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediyesi için aday adayı oldu. Başkan Sami Yavaş yoğun bir katılım ile AK Parti Çanakkale İl Başkanlığına evraklarını teslim etti. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’a destek için Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’da açıklamada bulundular.

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, adaylık açıklamasında duygu dolu anlar yaşadı. Başkan Yavaş, “Bugün duygu yüklüyüm. Çanakkale benim yeryüzündeki sabit tek adresim. İlk nefesimi burada almışım, yollarında oynamışım, okullarında eğitim görmüşüm, sokaklarının her metrekaresini adımlarken hayaller kurmuşum. Çanakkale’nin derdiyle, sevinciyle, tasasıyla, taşıyla, toprağıyla yoğrulmuşum. Ekmeğimi, aşımı bu bereketli topraklardan kazanmışım. Şimdi bu şehre hizmet aşkıyla Belediye Başkanlığına aday adayı olmaktan gurur duyuyorum. Dava arkadaşlarımla, dostlarımla dün olduğu gibi bugünde omuz omuzayım” dedi.

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Çanakkale’me hizmet için yola çıktığım bu kutlu davada yol arkadaşlığı yaptığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.  Siyasi kariyerimi Belediye Başkanlığıyla taçlandıran beni buralara taşıyan Umurbey’li hemşerilerime bilhassa teşekkür ederim. Umurbey; siyasi yolculuğumun başı, gözbebeğim, başımın tacı, orası ile ilgili tüm hayallerimi gerçekleştirebildiğim ve beni daha bu siyasi yolculuğumun başında Belediye Başkanlığı ile taçlandıran ilk göz ağrımdır.  2014 yılında Umurbeylilerin teveccühü, Allah’ın takdiri ile Belediye Başkanlığına geldiğimizde; belde olduğumuza bakmadık. İmkânsızlıklar gözümüzü korkutmadı. Biliyorduk ki “imanın olduğu yerde imkân da vardır.” şeklinde vurguladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkürlerini ileten Başkan Yavaş, şunları söyledi. “Milletvekilimiz Sn. Bülent Turan'ın öncülüğünde Umurbey Belediyesinde Türkiye’de örnek projeleri gerçekleştirdik. Çok çalıştık. “Adil, şeffaf, yatırımcı ve kalkınmacı AK Parti Belediyecilik anlayışını” Çanakkale’ye gösterdik. Şimdi sıra Çanakkale Merkeze geldi.  Şehrimiz yeryüzü cenneti. Bize düşen bu cennetin hakkını vermek. Çanakkaleliyi rahat ettirmek. Hedefimiz tüm Çanakkale’yi 2019 Yerel Seçimlerinde AK Belediyecilikle buluşturmaktır. Çanakkale’mizi Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Kuruluş yıldönümü vizyonu olan 2023’e layık olduğu şekilde taşımaktır.” Bu süreçte 2023’ü bir vizyon olarak Türkiye’nin önüne koyan Sn. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri de Çanakkale’nin yanında olacaktır.” dedi.

Başkan Yavaş, “Ne mutlu ki 16 yıldır Türkiye’nin çehresi değişirken, çağ atlarken ve  ne yazıktır ki Çanakkale yerinde sayıyor. İlçe ve beldelerimizin bir kısmı daha şanslı. Bu salonda belediye başkanlarımız var, ilçelerini  - beldelerini güzel hizmetlerle tanıştırdılar. Halkımız AK Parti belediyeleriyle insan odaklı sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış gördü. Şimdi Allah’ın izniyle elbirliğiyle bu hizmetlerle Çanakkale Merkezde yaşayan hemşerilerimizi de tanıştıracağız. Çanakkale tarihi, kültürü, coğrafyası ve boğazıyla Türkiye’nin bereketidir. Metrekareye 6000 mermi ve 2 şehidin düştüğü bu topraklar azizdir. Çanakkalemiz’de gelişmek, kalkınmak için her şey, her imkan vardır. Lakin dünya incisi güzel şehrimiz beceriksiz belediyecilik elinde heder olmaktadır. Bu beceriksizlik Çanakkaleli’nin kaderi değildir. Vakit gönül seferberliği başlatarak tabiri caizse Çanakkale’nin sıkılan boğazını açma, nefes aldırma vaktidir.” dedi.

Çanakkale’ye aday adaylığı için birçok kesim ile temasa geçtiğini söyleyen Sami Yavaş, “Aday Adaylığı kararımı açıklamadan önce toplumumuzun tüm kesimleriyle konuştum. Siyasi hayatımda her zaman vatandaşımıza kulak verdim, yediden yetmişe herkesi dinledim. Çanakkale'nin sorunlarını iyi biliyorum. Çözüm önerilerimiz ve projelerimiz hazır. İlerleyen günlerde bir bir açıklayacağım. Biz Hazırız, azimliyiz, kararlıyız. Çanakkale huzurun, mutluluğun şehri olacak. Siyasi Parti ayrımı yapmadan herkesin belediye başkanı olacağım.  Bize oy versin vermesin, herkes hizmetlerden aynı kalitede ve aynı şekilde yararlanacak. Ayrımcılık olmayacak. Önceliğimiz komşuluk hukuku olacak, her bir hemşerimiz bizden komşu hassasiyeti görecek.  Bu bizim hemşerilerimize sözümüzdür.” dedi.

Adalet, hakkaniyet için aday olduğunu hatırlatan Sami Yavaş; “Hukuk ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan; geçmişi ile barışık, mevcut halinden huzurlu ve geleceğinden emin; insanlık onuruna yaraşır biçimde yaşanabilen; dertleri sevinçleri, sıkıntı ve zenginlikleri paylaşabilen sağlıklı toplum; medeniyet ve kültür şehri Çanakkale, hepimizin özlemi ve hayalidir. 2019 yılı bizim bu hayali gerçeğe dönüştürmek yolunda bir başlangıç olacaktır. Siz değerli hemşerilerimin teveccühü, AK Kadroların yüz akı İl ve İlçe Teşkilatlarımızın desteği ve Partimizin yetkili organlarının takdiri neticesi Belediye Başkanlığına Aday gösterilmem halinde; Çanakkale’mize hizmet edebilmenin azim, şevk ve aşkını taşıyorum. 31 Mart 2019 Çanakkale Belediye Başkanlığı Seçimlerinin, Çanakkale’mizin birlik, huzur ve refahına katkı yapması temennisiyle, bu süreçte nefeslerini hep yanımda hissettiğim hemşerilerime, dostlarıma teşekkür ediyor; tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Rabbim bizleri utandırmasın, ayakları davası üzere sabit olanlardan ve ahde vefa gösterenlerden ayırmasın; yar ve yardımcımız olsun, Allah’a emanet olun” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 12.11.2018 19:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol