Bayramiç sütünü marka yapacağız

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Bayramiç sütünün marka olması yönünde alt yapı çalışmalarına başladıklarını söyledi. Çavuşköy de üreticilerle bir araya gelen Pehlivan; “Sütümüzü marka yapacağız” dedi.

Bayramiç sütünü marka yapacağız

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Bayramiç sütünün marka olması yönünde alt yapı çalışmalarına başladıklarını söyledi. Çavuşköy de üreticilerle bir araya gelen Pehlivan; “Sütümüzü marka yapacağız” dedi.

22 Şubat 2018 Perşembe 12:43
Bayramiç sütünü marka yapacağız

Çavuşköyünde düzenlenen ‘Hayvancılık’ konulu konferansa Çavuşköy Köyü Muhtarı İbrahim Bingül, Köylü Köyü Muhtarı Cevdet Özenç, Akpınar Köyü Muhtarı Nizamettin Sezer, Alikabaklar Köyü Muhtarı Mehmet Uğur,  Sarıdüz Köyü Muhtarı Mustafa Evcimen, Ahmetçeli Köyü Muhtarı İbrahim Doğan, Çavuşköy Köyü Koop. Başkanı İrfan Çetin, Pıtıreli Köyü Koop. Başkanı Tuncay Güngör,  Koşuburnu Köyü Koop. Başkanı Hüseyin Gök, Meclis Kurulu Üyesi Şafak Güngör ve çok sayıda üretici katıldı. Konferansta konuşan Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan; Bayramiç sütünün marka olması yönünde alt yapı çalışmalarına başladıklarını belirterek; “Hayvancılık alanında Bayramiç sütünün marka olması yönünde alt yapı çalışmalarına başladık. Bu atılıma Çavuşköy ’de başlayarak devam edeceğiz. Bayramiç sütü olmadan Ezine peyniri olmaz bu fikir ile süt için üniversitemiz ve diğer kurumlarla elbirliği ile çalışacağız. Sütümüzü marka yapacağız. Çünkü Ezine peyniri Türkiye’nin göz bebeği ancak Burada Bayramiç sütünden bahsedilmiyor. İş burada kurum olarak görev bizlere, süt birliğine, kooperatiflere, mandıracılara, sanayicilere ve üreticilere düşüyor. Çünkü Alplerden sonra Kazdağları oksijen deposudur. Kazdağlarını kuzey yamaçlarında yetişen otlardan, yem bitkilerinden oluşmaktadır. Onun için Bayramiç sütü coğrafi işaret tescili için alt yapı çalışmaları başlamıştır. Burada görev bizlere düştüğü kadar sizlere de düşmektedir. Kaliteli, hijyen olan süt alacağız. Devamlı çizelgeler tutup her şeyimizi kayıt altına almak zorundayız. Süt denince akla kalite yönünden Bayramiç gelmelidir. Bu konuda her türlü çalışmaları odamız olarak yapacağız. Bayramiç’i tarımda marka ilçe yapma görevimizdir. Sütümüzü marka yaptığımızda üretici marka değeriyle umut ediyorum ki bu gün ki şartlardan daha iyi kazanacaktır. Bu konuda oda meclisimiz, yönetim kurulumuz bizleri yetkilendirmiştir. Buradan oda meclisimize ve yönetimimize bu yetki için teşekkür ederim” dedi.

“Üreticinin, üretenin yanındayız”

“Biz her zaman üreticinin, üretenin yanındayız” diyen Pehlivan; “Elbette işiniz gereği her şeyi bir ziraat mühendisi veya veteriner hekim kadar iyi biliyorsunuz. Burada bizlere düşen bu işin okulunu okuyan ziraat mühendislerimizi veya veteriner hekimlerimizi yetiştiren hocalarımızla bilgi açığınızı kapatmak. Kaliteli süt, yem bitkisi, hayvanların sağlıklı beslenmesi, hijyenik ortamlarda nasıl hayvan yetiştirilir bunlar üzerine sizleri bu akşama değerli hocalarımla bilgilendirmeye geldik. Bu dediklerimizi yaparken girdi maliyetlerinizin yüksek olduğunu biliyoruz ve nasıl aşağı düşüreceğinizi, silajı, yoncayı, fiği ne zaman ne şekilde biçeceğinizi sizlere anlatacaklar” şeklinde konuştu. Konferans sonrası üreticilere pilav ikram edildi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
BayramiçZiraat
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol